Kam na výlet

Brumovice a nejbližší okolí

Procházka po Brumovicích - 7 km

Na trase půjdete kolem našich parků a dětských hřišť, dále cesta vede kolem našeho vinného sklepu – pokud byste se chtěli mrknout, stačí nám říct a půjdeme s vámi. Čeká vás menší kopeček, který vás vyvede kolem vinohradu až nad Balaton, kde vás bude čekat pěkný pohled na Brumovice a okolní přírodu. Dále vás cesta svede přímo k brumovskému Balatonu, kolem kterého projedete a půjdete po „betonce“ zpět do vesnice. Další zastávka je Park Jana Herbena a náš rybník. Poslední úsek je opět menší výšlap na „horní konec“ dědiny, kde opět uvidíte pěkně Kobylskou skálu, Terezín nebo Kobylskou rozhlednu s Vrbeckým kostelem. Poslední zastávka je Kostel sv. Antonína Padánského.

Pozor cesta z bodu 4 do 5 je polní cesta a není vhodná pro kočárky. Pokud je máte, běžte z bodu 4 rovnou k bodu 6 po asfaltové silnici.

Trasa na mapy.cz –> https://mapy.cz/s/feketagafa 
Anebo si načti QR kód.

Procházka z Brumovic na Ovčí terasy

Cesta na Ovčí terasy vede cestou směrem k brumovským vinohradům, přes les, kde se napojíte na silnici, která vás dovede na známou Ovčí farmu.

Trasa na mapy.cz –> https://mapy.cz/s/bazesubupo
Anebo si načti QR kód.

Rozhledna Kobylí Vrch

Rozhledna u Kobylí je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Brumovice. Byla vybudována v roce 2018 na Kobylím vrchu, mezi místními nazývaným jako Homole.

Levandulová farma Starovičky

Oblíbená levandulová farma ve Starovičkách nabízí nádherné pole plné levandulí, kde se poslední roky stalo populární focení přímo v levandulích. Mimo to si na farmě můžete zakoupit např. levandulové polštáře a další výrobky na farmě vyrobené.

Dále na jih Moravy:

Lednice

Valtice

Mikulov

Pasohlávky

Okolí Pálavy: Horní Věstonice, Dolní Věstonice, Pavlov, Bulhary

 

 

Zoo Hodonín

Zoo Hodonín v současnosti chová přibližně 400 kusů našich i exotických zvířat ve zhruba 100 druzích. Ze vzácných zvířecích druhů mohou návštěvníci obdivovat šimpanze, v zahradách málo vídané kočkodany zelené, drápkaté opičky či dva druhy lemurů.

Vodní nádrž Nové Mlýny

Vodní nádrž Nové Mlýny je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Brumovice. Vodní dílo Nové Mlýny je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy, se dělí na tři části: dolní nádrž (Novomlýnská), střední nádrž (Věstonická) a horní nádrž (Mušovská).

Hrad Cimburk u Koryčan

Hrad Cimburk se nachází v blízkosti města Koryčany v nadmořské výšce 421 m n. m. Hrad zaujímal strategickou polohu u křižovatky dvou dopravních cest a to cesty od Uherského Hradiště kolem hradu Buchlova na Stupavu a Koryčany a cesty vedoucí z Kroměříže do Střílek, dále pak přes Koryčany až do Hustopeč.

Skanzen Strážnice

Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Brumovice. Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka).